26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığındaki Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 96. yıldönümünü kutlamanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz.  
 
19 Mayıs 1919’da Samsun’da meşalesi yakılan Kurtuluş Savaşımızın en büyük Zaferi olarak 30 Ağustos Zafer Bayramımızı hep birlikte kutlamaktayız.  
 
26 Ağustos 1071 yılında Anadolu’ya ilk adımını atan Türk Milleti, 30 Ağustos 1922'de kazandığı bu zaferle Anadolu’yu adeta yeniden yurt edinmiştir. Türk tarihinde farklı bir yeri olan Ağustos ayında birçok parlak zafer ve dönüm noktaları vardır.30 Ağustos Zafer Bayramı da bu dönüm noktalarından biridir. Tarih sahnesinde var olduğu sürece hiçbir zaman esaret altında yaşamayan Türk Ulusunun, doğuştan taşıdığı kabiliyet ve kudret ile şekillenen ruhu; Türkiye Cumhuriyeti’ni, sonsuza kadar yaşatacaktır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanı ve milleti uğruna canını, kanını ortaya koyan bize bu mukaddes vatanı emanet eden tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.